130
edits
Eigenvector (talk | contribs) (VP Comm) |
Eigenvector (talk | contribs) (Add VP Academic) |
||
Line 157: | Line 157: | ||
===VP Academic=== | ===VP Academic=== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!colspan="2"|Candidate | !rowspan="2" colspan="2"|Candidate | ||
! | !colspan="2"|1st Round | ||
! | !colspan="2"|2nd Round | ||
!colspan="2"|3rd Round | |||
!colspan="2"|4th Round | |||
|- | |- | ||
|''' | |'''Votes''' | ||
| | |'''Percentage''' | ||
| | |'''Votes''' | ||
| | |'''Percentage''' | ||
|'''Votes''' | |||
|'''Percentage''' | |||
|'''Votes''' | |||
|'''Percentage''' | |||
|- | |- | ||
| | |'''Matthew Lattavo''' | ||
| | |Civ 1T4 | ||
| | |350 | ||
| | |32% | ||
|371 | |||
|37% | |||
|441 | |||
|48% | |||
|647 | |||
|80% | |||
|- | |||
|Praneet Bagga | |||
|Chem 1T4 | |||
|266 | |||
|24% | |||
|308 | |||
|30% | |||
|368 | |||
|40% | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|- | |||
|Neell Young | |||
|EngSci 1T4 | |||
|235 | |||
|21% | |||
|253 | |||
|25% | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|- | |||
|Hardeep Singh | |||
|EngSci 1T5 | |||
|124 | |||
|11% | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|''-'' | |||
|- | |- | ||
|colspan="2"|Re-Open Nominations | |colspan="2"|Re-Open Nominations | ||
| | |72 | ||
| | |7% | ||
|79 | |||
|8% | |||
|112 | |||
|12% | |||
|161 | |||
|20% | |||
|- | |- | ||
|colspan="2"|Spoiled Ballots | |colspan="2"|Spoiled Ballots | ||
| | |35 | ||
| | |3% | ||
|35 | |||
|3% | |||
|35 | |||
|3% | |||
|35 | |||
|3% | |||
|- | |- | ||
|colspan="2"|'''Total Ballots Cast''' | |colspan="2"|'''Total Ballots Cast''' | ||
|colspan=" | |colspan="8"|'''1082''' | ||
|} | |} | ||