846
edits
(Created page with "{| class="wikitable" !Year !Bnad Leedur !Discipline ! !D(r)umb Majur(k) !Discipline |- | 2012-2013 | Mauricio Curbelo | Civ 1T3 | | ''Undecided'' | |- | 2011-2012 | Richard Meda...") |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!Year | !Year | ||
!Bnad Leedur | !colspan="2"|Bnad Leedur | ||
! | !colspan="2"|D(r)umb Majur(k) | ||
|- | |- | ||
| 2012-2013 | |2012-2013 | ||
| Mauricio Curbelo | |Mauricio Curbelo | ||
| Civ 1T3 | |Civ 1T3 | ||
|''Undecided'' | |||
| ''Undecided'' | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| 2011-2012 | |2011-2012 | ||
| Richard Medal | |Richard Medal | ||
| | |Elec 1T2 | ||
| | |Gabriel Stavros | ||
| | |MSE 1T3 | ||
| | |- | ||
|2010-2011 | |||
|Alex Martins | |||
|Mech 1T1 | |||
|Addie Denison | |||
|Mech 1T2 | |||
|- | |||
|2009-2010 | |||
|Kevin P. Siu | |||
|NΨ 1T0+PEY | |||
|Alvin Ho | |||
|Elec 0T9+PEY | |||
|- | |||
|2008-2009 | |||
|Catie Darling | |||
|Mech 0T9+PEY | |||
|David Clease | |||
|Mech 1T0+PEY | |||
|- | |||
|2007-2008 | |||
|Nick Loberto | |||
|Mech 0T7+PEY | |||
|Steven Szeto | |||
|Indy 0T9 | |||
|- | |||
|2006-2007 | |||
|Caitlin Bailey | |||
|Mech 0T7+3 | |||
|Nick Cifelli | |||
|Mech 0T6+PEY | |||
|- | |||
|2005-2006 | |||
|Jeffy Cornthwaite | |||
|NΨ 0T5+PEY | |||
|Henry Cheung | |||
|NΨ 0T7+PEY | |||
|- | |||
|2004-2005 | |||
|Luke Wesley | |||
|Mech 0T5+PEY | |||
|Adam Gravitis | |||
|NΨ 0T6 | |||
|- | |||
|2003-2004 | |||
|Susan Hogle | |||
|? | |||
|Thorsten Klaus | |||
|NΨ ? | |||
|- | |||
|2002-2003 | |||
|Andrew Overholt | |||
|? | |||
|Dan DeAraujo | |||
|? | |||
|- | |||
|2001-2002 | |||
|Adam Walker | |||
|? | |||
|Thorsten Klaus | |||
|? | |||
|- | |- | ||
| | |2000-2001 | ||
| | |Chris Peressotti | ||
| | |? | ||
| | |Dan Siegel | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1999-2000 | ||
| | |Leslie Ferguson | ||
| | |? | ||
| | |Tim Christie | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1998-1999 | ||
| | |J. Ryan Morris | ||
| | |? | ||
| | |Gavin Bajin | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1997-1998 | ||
| | |Colin Knowles | ||
| | |? | ||
| | |Steve Ekstein | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1996-1997 | ||
| | |Mike Paiero | ||
| | |? | ||
| | |Vince Luciani | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1995-1996 | ||
| | |Chris Colohan | ||
| | |? | ||
| | |Gavin Bajin | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1994-1995 | ||
| | |Walter Stoddard | ||
| | |? | ||
| | |Mike Kokkas | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1993-1994 | ||
| | |Joel Alo | ||
| ? | |? | ||
| | |Mike Kokkas | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1992-1993 | ||
| | |Alan Teare | ||
| ? | |? | ||
| | |Brian Scholz | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1991-1992 | ||
| | |Alex Chapman | ||
| ? | |Civ? | ||
| | |Joe Aguinaldo | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1990-1991 | ||
| | |LeeAnne Jones | ||
| ? | |? | ||
| | |Kevin Fair | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1989-1990 | ||
| | |LeeAnne Jones | ||
| ? | |? | ||
| | |Kevin Fair | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1988-1989 | ||
| | |Donna Eckler | ||
| ? | |? | ||
| | |Peter Noble | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1987-1988 | ||
| | |Daryn Thompson | ||
| ? | |? | ||
| | |Peter Noble | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1986-1987 | ||
| | |Jeremy Bateson / Tom Meadowcroft | ||
| ? | |? | ||
| | | | ||
| | |rowspan="38"| | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | |1985-1986 | ||
| | |Tom Meadowcroft / Jeremy Bateson | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1984-1985 | ||
| | |Dan Mackinnon | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1983-1984 | ||
| | |Dan Mackinnon / Dave Booz | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1982-1983 | ||
| | |Gerry Kokodyniak / Dave Booz | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1981-1982 | ||
| | |Steve Roberts | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1980-1981 | ||
|? | |||
| ? | |? | ||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1979-1980 | ||
|? | |||
| ? | |? | ||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1978-1979 | ||
| | |"S.M." | ||
|? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | |1977-1978 | ||
| | |Rob Ketchen | ||
| | |Mech 7T8 | ||
|- | |- | ||
| | |1976-1977 | ||
| | |Rob Yates / Rob Ketchen | ||
| ? | |? / Mech 7T8 | ||
|- | |- | ||
| | |1975-1976 | ||
| | |Jim Burpee / John Loach | ||
| | |Mech 7T8 / Mech 7T7 | ||
|- | |- | ||
| | |1974-1975 | ||
| | |Jim Burpee | ||
| | |Mech 7T8 | ||
|- | |- | ||
| | |1973-1974 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1972-1973 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1971-1972 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1970-1971 | ||
| ? | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1969-1970 | ||
| ? | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1968-1969 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1967-1968 | ||
| | |John Pullam | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1966-1967 | ||
| | |Bob Bossin | ||
| | |Faculty of Music | ||
|- | |- | ||
| | |1965-1966 | ||
| | |Don Monro | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1964-1965 | ||
| | |Don Monro | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1963-1964 | ||
|Frank Dixon | |||
|? | |||
|- | |- | ||
| | |1962-1963 | ||
| | |Don Monro | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1961-1962 | ||
| | |Don Monro | ||
| | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1960-1961 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1959-1960 | ||
| | |John Coggins | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1958-1959 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1957-1958 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1956-1957 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1955-1956 | ||
| ? | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1954-1955 | ||
| | |? | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| | |1953-1954 | ||
|? | |||
|? | |||
|- | |- | ||
| 1952-1953 | |1952-1953 | ||
| Earl Scott | |Earl Scott | ||
| Mech 5T4 | |Mech 5T4 | ||
|- | |- | ||
| 1951-1952 | |1951-1952 | ||
| Earl Scott | |Earl Scott | ||
| Mech 5T4 | |Mech 5T4 | ||
|- | |- | ||
| 1950-1951 | |1950-1951 | ||
| Leon LaPrairie | |Leon LaPrairie | ||
| Mining Geology 5T1 | |Mining Geology 5T1 | ||
|- | |- | ||
| 1949-1950 | |1949-1950 | ||
| Tom Kenney | |Tom Kenney | ||
| ? | |? | ||
|- | |- | ||
| 1948-1949? | |1948-1949? | ||
| A.J. Paul LaPrairie | |A.J. Paul LaPrairie | ||
| Mining Engineering 5T0 | |Mining Engineering 5T0 | ||
|} | |} |