83
edits
No edit summary |
|||
(45 intermediate revisions by 19 users not shown) | |||
Line 14: | Line 14: | ||
!Year | !Year | ||
!colspan="2"|Chair(s) | !colspan="2"|Chair(s) | ||
!Homecoming Float | !Homecoming/Orientation Float | ||
!Pride Parade Float | |||
|- | |||
|2019 - 2020 | |||
|Ben Morehead & Michelle Watt | |||
|ECE 2T1 & Mech 2T1 T1 | |||
| | |||
|Stonewall Thank You | |||
|- | |||
|2018 - 2019 | |||
|Carlos Antonio Fiel & MacKenzie Campbell | |||
|Chem 1T8+1+PEY & EngSci 2T0 | |||
| | |||
|Shooting Stars | |||
|- | |||
|2017-2018 | |||
|Marie Floryan & Cameron Alizadeh | |||
|Mech 1T9 & EngSci 1T9 | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|2016-2017 | |||
|Ozan Coşkun & Josh Calafato | |||
|Mech 1T7 & EngSci 1T7+PEY | |||
| | |||
|Chair Arch | |||
|- | |||
|2015-2016 | |||
|Trevor Gauthier & Liz White | |||
|Mech 1T7+PEY & Chem 1T7+PEY | |||
|Hogwarts Express | |||
|Wheel of Skule | |||
|- | |||
|2014-2015 | |||
|Alejandro Mejia & Aidan Solala | |||
|MSE 1T4+PEY & Mech 1T6+PEY | |||
|New TTC Streetcar | |||
|Moon Lander | |||
|- | |||
|2013-2014 | |||
|Gregory Cummings & Ryan Mintz | |||
|Elec 1T4+PEY & Elec 1T4 | |||
|Frosh Group Mosaic | |||
|Lady Rainicorn | |||
|- | |- | ||
|2012-2013 | |2012-2013 | ||
|Gabriel Stavros & Tejas Manjunath | |Gabriel Stavros & Tejas Manjunath | ||
|MSE 1T3+PEY & Mech 1T4 | |MSE 1T3+PEY & Mech 1T4+PEY | ||
|Skule Bus | |Dye Station Mosaic/Skule Bus | ||
|Nyan Cat | |||
|- | |- | ||
|2011-2012 | |2011-2012 | ||
|Luis Ramirez & Sandra Sousa | |Luis Ramirez & Sandra Sousa | ||
|Comp 1T2+PEY & Elec 1T3 | |Comp 1T2+PEY & Elec 1T3 | ||
|Princess Peach's Castle | |Princess Peach's Castle/The Danger Float | ||
|Godiva's Horse | |||
|- | |- | ||
|2010-2011 | |2010-2011 | ||
Line 30: | Line 75: | ||
|Mech 1T2+PEY & Civ 1T1+PEY | |Mech 1T2+PEY & Civ 1T1+PEY | ||
|TTC Streetcar | |TTC Streetcar | ||
!rowspan="37"| | |||
|- | |- | ||
|2009-2010 | |2009-2010 | ||
Line 82: | Line 128: | ||
|- | |- | ||
|1999-2000 | |1999-2000 | ||
|Struan Vaz | |Ken McNeil & Struan Vaz | ||
|? | |? | ||
|Dell Computer | |Dell Computer | ||
Line 103: | Line 149: | ||
|1995-1996 | |1995-1996 | ||
|Drago Banovic | |Drago Banovic | ||
| | |Indy 9T8+ | ||
|? | |? | ||
|- | |- | ||
Line 122: | Line 168: | ||
|- | |- | ||
|1991-1992 | |1991-1992 | ||
| | |Christopher Hiscock | ||
|? | |? | ||
|? | |? | ||
Line 178: | Line 224: | ||
|1980-1981 | |1980-1981 | ||
|Ofer Pittel | |Ofer Pittel | ||
| | |Mech | ||
|? | |? | ||
|- | |- |
edits